Zastanawialiście się może jak najłatwiej i najprzyjemniej pozyskać wiedzę? My tak- doszliśmy do wniosku, że najlepiej jest dowiedzieć się czegoś w praktyce 👩‍🔧.

Dlatego Łukasz Paszko wraz z Janem Babkiewiczem, jako przedstawiciele firmy RAControls, poprowadzili warsztaty dla Stowarzyszenia Naukowego Studentów AUTOMATYK. Podczas zajęć byliśmy w stanie nie tylko posiąść wiedzę potrzebną w naszej przyszłej pracy, ale także użyć naszych umiejętności na świetnych makietach demo. W zakresie materiału znajdowało się programowanie sterowników PLC, obsługa paneli HMI, ale też serwonapędy Kinetix – wszystko to asortyment jednej z największych firm z branży automatyki, czyli Rockwell Automation. W ciągu bardzo intensywnego dwudniowego szkolenia pokryliśmy materiał z kilku szkoleń!

Jednak nie tylko nauką student żyje, więc dodatkowo w czasie przerwy zostaliśmy uraczeni pomocnymi opowieściami doświadczonego automatyka, przy kawałku pizzy 🍕. Przykładową radą dla młodych automatyków będzie zachowanie pozytywnych stosunków z operatorami maszyn, ich pomoc bywa niezastąpiona. Atmosfera całego szkolenia była genialna, co pomogło w aktywnym udziale i chłonięciu wiedzy.

Dziękujemy za wspaniałe szkolenie! Czasami od nakładu wiedzy było słychać prośby o przerwę ale nie poddawaliśmy się i parliśmy do przodu. Te dwa dni umożliwiły nam porządny rozwój. Dziękujemy firmie RAControls i jeszcze raz wielkie dzięki dla Łukasza Paszko oraz Jana Babkiewicza za pełne zaangażowania szkolenie. Wiele czasu poświęcił zarząd naszego stowarzyszenia aby zorganizować event, również dla studentów pracujących, także dla nich też należą się podziękowania.

Załączone zdjęcia wykonane przez Adama Karpińskiego.