W zeszłym tygodniu członkowie naszego koła mieli przyjemność wziąć udział w szkoleniu zorganizowanym dla nas przez firmę Beckhoff Automation Polska. Szkolenie dotyczyło podstaw programowania sterowników PLC firmy Beckhoff.

Ze względu na sytuację panującą w kraju całość szkolenia odbyła się w formie zdalnej. Jednak nie było to żadną przeszkodą dla obu stron!

Podczas szkolenia zostaliśmy wprowadzeni w środowisko TwinCat3. Zdobyliśmy wiedzę z zakresu tworzenia, dodawania bloków funkcyjnych w różnych językach (STL, CFC), edytowania programów oraz utworzenia prostej wizualizacji.

Prowadzący szkolenie wykazał się ogromną wiedzą i doświadczeniem, jak i również umiejętnością jej przekazania. Z chęcią odpowiadał na wszystkie nasze pytania.

W czasie szkolenia wykonaliśmy kilka ciekawych programów wykorzystujących zdefiniowane typy danych. Sposób podejścia do rozwiązywania problemów był pokazany rzeczowo i praktycznie.

Bardzo dziękujemy firmie Beckhoff za możliwość wzięcia udziału w szkoleniu. Była to fantastyczna okazja do zdobycia nowej wiedzy.