W zeszłą niedzielę odbyło się szkolenie z projektowania bryłowego w Inventorze 2021.

W naszym kole chętnie dzielimy się wiedzą. Członkowie SNS Automatyk Sławek Zając, Jakub Wrona oraz Grzegorz Radziwiłko wprowadzili uczestników w to środowisko.

Chłopaki przedstawili najpopularniejsze i powszechnie stosowane funkcje do realizacji operacji na szkicu oraz na bryle.

Jakub pokazał jak łatwo sparametryzować szkic oraz jak tworzyć właściwe wiązania pomiędzy obiektami.

Natomiast Grzegorz wyjaśnił jak sprawnie manipulować skomplikowanymi kształtami oraz przemycił kilka ciekawych mechanicznych smaczków.

Sławek z kolei zaznajomił uczestników ze złożeniami i pokazał jak w łatwy sposób narzucić ograniczenia przestrzenne obiektom oraz jak dodawać elementy niebędące natywnymi plikami np. siłowniki FESTO bądź czujniki TURCK’a.

Ale to nie koniec! Chłopaki już zapowiedzieli, że w przyszłości planują zaznajomić członków z rysunkiem 2D oraz konstrukcjami blachowymi.

Kategorie: Szkolenia